          SKU 0036XS09060906345
          Rug Shape: Square
          Rug Size: 9' 6" x 9' 6"
          Description
          • Construction: Braided Rugs
          • Contents: 47% Wool, 27% Nylon, 26% Polyester
          • Colors: Black, Grey
          • Pile Height: 0.63
          • Shape: Cross Sewn Rectangle
          Collection Bayview
          Feature Rectangular
          Rug Shape Square
          Rug Size 9' 6" x 9' 6"
          Dimensions
          Package Dimensions
          Package Width 24.00"
          Package Depth 36.00"
          Package Height 10.00"
          Specifications
          SKU & Model
          SKU 0036XS09060906345
          UPC 886881905913
          Weight
          Weight 43.34lbs
          More from the Bayview Collection...
          Request More Information
          Please enter your name
          Please enter your email
          Please enter your phone
          Please enter your Zip Code
          Please enter your comments
          * required
          Bayview Metal Cross Sewn Rectangle Rug - 9'6" x 9'6"