          SKU 0036XS00200030600
          Description
          • Construction: Braided Rugs
          • Contents: 47% Wool, 27% Nylon, 26% Polyester
          • Colors: White
          • Pile Height: 0.63
          • Shape: Cross Sewn Rectangle
          Collection Bayview
          Feature Rectangular
          Rug Shape Rectangular
          Rug Size 1' 8" x 2' 6"
          Dimensions
          Package Dimensions
          Package Width 6.00"
          Package Depth 29.00"
          Package Height 6.00"