          SKU 0036VS09021302345
          Rug Shape: Oval
          Rug Size: 9' 2" x 13' 2"
          Description
          • Construction: Braided Rugs
          • Contents: 47% Wool, 27% Nylon, 26% Polyester
          • Colors: Black, Grey
          • Pile Height: 0.63
          • Shape: Oval
          Collection Bayview
          Feature Oval
          Rug Shape Oval
          Rug Size 9' 2" x 13' 2"
          Dimensions
          Package Dimensions
          Package Width 30.00"
          Package Depth 36.00"
          Package Height 12.00"
          Specifications
          SKU & Model
          SKU 0036VS09021302345
          UPC 886881905654
          Weight
          Weight 57.94lbs
          More from the Bayview Collection...
          Request More Information
          Please enter your name
          Please enter your email
          Please enter your phone
          Please enter your Zip Code
          Please enter your comments
          * required
          Bayview Metal Oval Rug - 9'2" x 13'2"