          SKU 5121RS05030706400
          Rug Shape: Rectangular
          Rug Size: 5' 3" x 7' 6"
          Description
          • Construction: Machine Made
          • Contents: 100% Olefin
          • Colors: Blue, Ivory
          • Pile Height: 0.25
          • Shape: Rectangle
          • Country of Origin: EG
          Type Area Rug
          Collection Retreat-Lodge
          Feature Rectangular
          Rug Shape Rectangular
          Rug Size 5' 3" x 7' 6"
          Dimensions
          Package Dimensions
          Package Width 6.00"
          Package Depth 64.00"
          Package Height 6.00"