          SKU 2210NS02060800600
          Rug Shape: Rectangular / Runner
          Rug Size: 2' 6" x 8'
          Description
          • Construction: Machine Woven Rugs
          • Contents: 100% Natural Sisal
          • Colors: Ivory
          • Pile Height: 0.38
          • Shape: Runner
          • Country of Origin: IN
          Types Area Rug, Runner
          Collection Julian
          Rug Shape Rectangular / Runner
          Rug Size 2' 6" x 8'
          Dimensions
          Package Dimensions
          Package Width 8.00"
          Package Depth 31.00"
          Package Height 8.00"