          SKU 2021RS00180018372
          Rug Shape: Square
          Rug Size: 1' 6" x 1' 6"
          • Contents: 100% Olefin Base w/Border
          • Pile Height: 0.38
          • Shape: Rectangle
          • Country of Origin: US
          Types Area Rug, Rug Pad
          Collection Creative Concepts-Plat Sisal
          Feature Rectangular
          Rug Shape Square
          Rug Size 1' 6" x 1' 6"
          Dimensions
          Package Dimensions
          Package Width 18.00"
          Package Depth 18.00"
          Package Height 1.00"
          Specifications
          SKU & Model
          SKU 2021RS00180018372
          UPC 886881694206
          Weight
          Weight 1.24lbs
          More from the Creative Concepts-Plat Sisal Collection...
          Request More Information
          Please enter your name
          Please enter your email
          Please enter your phone
          Please enter your Zip Code
          Please enter your comments
          * required
          Creative Concepts-Plat Sisal Canvas Slate Rectangle Rug - 1'6" x 1'6"