          SKU 2009NS02060800424
          Rug Shape: Rectangular / Runner
          Rug Size: 2' 6" x 8'
          • Contents: 100% Olefin Base w/Border
          • Pile Height: 0.38
          • Shape: Runner
          • Country of Origin: US
          Types Runner, Rug Pad
          Collection Creative Concepts-Beach Sisal
          Rug Shape Rectangular / Runner
          Rug Size 2' 6" x 8'
          Dimensions
          Package Dimensions
          Package Width 8.00"
          Package Depth 31.00"
          Package Height 8.00"
          Specifications
          SKU & Model
          SKU 2009NS02060800424
          UPC 886881400739
          Weight
          Weight 10.80lbs
          More from the Creative Concepts-Beach Sisal Collection...
          Request More Information
          Please enter your name
          Please enter your email
          Please enter your phone
          Please enter your Zip Code
          Please enter your comments
          * required
          Creative Concepts-Beach Sisal Abaca Surf Runner Rug - 2'6" x 8'6"