          SKU 1995NS02060800429
          • Contents: 100% Olefin Base w/Border
          • Pile Height: 0.38
          • Shape: Runner
          • Country of Origin: US
          Types Runner, Rug Pad
          Collection Creative Concepts-Sisal
          Rug Shape Rectangular / Runner
          Rug Size 2' 6" x 8'
          Dimensions
          Package Dimensions
          Package Width 8.00"
          Package Depth 31.00"
          Package Height 8.00"