          SKU BGM303W60W
          (27% off)
          *In-Store Pricing May Vary*
          Comfort Level
          Firm
          Add to wishlist
          My Store: Wendell's Furniture
          • Not on display at Wendell's Furniture
          • In Stock
          Description
          No More Comfort Compromise™
          Comfort Level Firm
          Bed Size King
          Specifications
          SKU & Model
          SKU BGM303W60W
          Twin
          Sleeps one child or adult comfortably. 39" wide x 75" long
          Twin XL
          Comfortably sleeps one taller individual. 39" wide x 80" long
          Full
          Snugly fit two adults, or enjoy the extra space. 54" wide x 75" long
          Queen
          Most Popular! Comfortably sleeps two adults. 60" wide x 80" long
          King
          Enjoy more space and not crowd your partner. 76" wide x 80" long
          California King
          Perfect for taller adults sharing a mattress. 72" wide x 84" long
          Split Queen
          A queen-sized bed made of two separate mattresses that allows for personalized feels and adjustability. 60" wide x 80" long
          Split King
          A king-sized bed made of two separate mattresses that allows for personalized feels and adjustability. 76" wide x 80" long
          Split California King
          A California King-sized bed made of two separate mattresses that allows for personalized feels and adjustability. 72" wide x 84" long
          You might also like
          Request More Information
          Please enter your name
          Please enter your email
          Please enter your phone
          Please enter your Zip Code
          Please enter your comments
          * required
          Independent Suspension-0.0 Firm-King
          (27% off)