          SKU 0442BSK016900
          Description
          • Construction: Braided Rugs
          • Contents: 86% Wool, 5% Cotton, 5% Nylon, 4% Other Fibers
          • Colors: Red, Black, Multi-Colored
          • Shape: Basket
          • Country of Origin: US
          Type Basket
          Collection Cambridge
          Dimensions
          Overall Dimensions
          Overall Width 16.00"
          Overall Depth 16.00"
          Overall Height 9.00"
          Package Dimensions
          Package Width 6.00"
          Package Depth 29.00"
          Package Height 6.00"
          Specifications
          SKU & Model
          SKU 0442BSK016900
          UPC 723761145826
          Weight
          Weight 0.86lbs
          More from the Cambridge Collection...
          Request More Information
          Please enter your name
          Please enter your email
          Please enter your phone
          Please enter your Zip Code
          Please enter your comments
          * required
          Cambridge Multi 16" Basket